120 mijë euro drogë në shtëpi, arrestohet shqiptari në Itali

Një shqiptar është arrestuar në Itali në Albisola Superiore për trafik droge.

Nga kontrolli në banesë, atij i është gjetur një sasi prej 3.5 kg kokainë e ndarë disa qese gati për shitje.

Sipas mediave italiane, sasia e gjetur kapte shifrën e 120 mijë eurove. Në banesë iu gjetën dhe materiale që shërbenin për përpunimin dhe paketimin e lëndës narkotike.

Gjithashtu autoritetet italiane kanë nisur procedim penal për të motrën e shqiptarit për bashkëpunim në trafikun e kokainës.

Share With:
No Comments

Sorry, the comment form is closed at this time.